Kdo jsme??

Po smrti svého prvního milovaného pejska jsem poznala,že já už bez psa životem nemůžu jít a tak jsem hledala vhodné plemeno. Do užšího výběru postoupil staforšírský bullteriér,německý ovčák,australský ovčák a dalmatin.

S tehdejším přítelem jsme dlouho přemýšleli a oba jsme přišli,že dalmatin už v obou rodinách byl a po přečtení pár webů a atlasu psů jsme se rozhodli...Moje sestřenka měla 14 let Barunku ( Aqua ze Žerotínova panství ) a jako malá si pamatuju,jak skvělá byla,poslušná na slovo a miláček široké rodiny..I proto jsem se nedala na škarohlídy, kteří mi tvrdili,že dalmatina nevychovám a nic nenaučím..

V době, kdy jsem vybírala Shivku,jsem měla názor,že PP je zbytečnost a pokud nebudu chodit na výstavy vyhodím leda peníze z okna ( no každý se plete :)) a tak jsme jeli do Kolína,kde jsme z vrhu o 6 štěňatech vybrali JI.. Na druhé návštěvě mě paní jen tak mimochodem oznámila věk maminky a mě se udělalo mdlo. Lussy byla víceméně štěně,ale nedokázala jsem Shivu odříct a nechat ji tam..

A tak mám doma dalmatinku sice bezPP,ale zato se všemi rysy daného plemene..Je přátelská, učenlivá, aktivní a přítulná. Dělá mi druhý stín a naši rodinu velice miluje. Od té doby co je na baráku začala nám taky hlídat a zbavila naši zahradu všech kočičích návštěvníků...

Se Shivou navštěvujeme KK Uherský Brod,kde pod vedením trenérky Dany Strakové se já snažím naučit jak s ní účinně a dobře komunikovat. Také jsme absolvovaly první coursing a protože se Shiva projevila jako talent,zkusíme příští rok vyběhnout certifikát.

Také nás čeká příští týden první lekce agility a podomácku učíme různé blbosti pro obveselení nás i okolí..Prostě snažíme se nezahálet.

Vzhledem k tomu,že mě Shiva svou povahou totálně okouzlila,plánuju ji pořídit kamarádku,tentokrát už s PP a to z některé české CHS,která své psy vyšetřuje na dysplazii a choroby,které dalmatiny mohou trápit...No ať se Vám u nás líbí :)