Co nás baví a čemu se věnujeme??

Shiva jakožto správný dalmatin nebude nikdy spokojená poleháváním doma a válením si "šunek"..Stejně jako já ráda objevuje a má radost z každé nové věci a hlavně pochvaly :)

Výcvik poslušnosti

Nikdy jsem nebyla příznivce nátlaku a tělesných trestů a tak jsem u Shivy hledala alternativní cestu,kde bych mohla pouze chválit..A tak jsem našla POZITIVNÍ MOTIVACI.

První krůčky v této metodě jsem dělal sama a nesměle, za pomocí knih,ale protože jsem člověk,který to raději vidí než čte,začala jsem se Shivou navštěvovat KK Uherský Brod. Tam cvičí kamrádka a skvělá cvičitelka Dana Straková,která tuto metodu zná,je trpělivá a vše mně krásně vysvětlí....Nechávám Shivu přemýšlet a z jejího chování si vyberu to,které chci a odměním..Přes toto odměnování Shiva neuvěřitelně rychle zvládla chůzi u nohy.. 

Nejsme teda úplně 100% pozitivkáři,spíš jsme si z cvičení vybraly co se nám líbí a podle toho se učíme :) Nebudu tady vypisovat co Shivka umí nebo ne,prostě ji učím co nás zrovna napadne a co ji baví..Nenutím ji,pokud vidím,že jí něco není po chuti,nezkoušíme..

 

Coursing

Tak tady jsme zatím úplná embrya,zažily jsem všeho všudy jeden trénink..Ale i tak Shiva projevila obrovský talent a potenciál a tak jsem se rozhodla,že zkusíme vyběhnout Certifikát..Takže příští rok se střapče těš :)

 

Agility

První opravdová hodina nás teprve čeká,ale něco málo puntice už umí..Zdolá Áčko,skočky,kruh,zná stůl a jeho zákonitosti..Jen kladina je naše slabina a nechce se na ni vylézt..Snad najdeme nějaký šetrný a milý způsob,jak vysvětlit,že je to zábava :) Pokud ne,nevadí,budeme běhat bez kladin a houpaček :)